Önemli Bilgilendirme: Graphtec Satışımız Bitmiştir

Graphtec Kesici Plotter Logosu

Değerli müşterilerimiz,

Graphtec marka CE7000, CE6000 ve CE-Lite ve F-Mark kesici plotter modellerinin satışını bırakmış bulunuyoruz. Bunlarla beraber artık bizden Graphtec marka yedek parça, bıçak, bıçak tutucu kesim halısı gibi sarf malzemeleri de temiz edemeyeceksiniz. Tabii ki daha önce bizden almış olduğunuz ürünler hakkında her zaman yardımcı olmaya devam edeceğiz, hatta merak ettiğiniz farklı konular varsa yine teknik destek ekibimize danışabilirsiniz. Seve seve yardımcı oluruz. Hatta bulunduğunuz bölgeye ve istediğiniz modele göre kimden cihaz alabileceğinizi öğrenip sizleri yönlendirebiliriz. Graphtec Türkiye Distribütörü’ne bu güne kadar ki destekleri için teşekkür ederiz.

Alternatif olarak tabii ki size kendi markamızla sattığımız Printec Kesici Plotter Cihazları hakkında bilgi de paylaşabiliriz. Printec kesim cihazları arasında kullanıma alanınıza göre ilginizi çekebilecek 74cm ve 130cm eninde ayaklı plotter cihazları (Graphtec CE6000 Plus ve CE7000 Plus’a alternatif), Otomatik tabaka beslemeli etiket kesici (F-Mark’a alternatif), Mini masaüstü kesici plotter (Graphtec CE-Lite’a alternatif), Hem kesim hem pilyaj yapabilien Printec Mini Box Edition ve Telefon kaplaması ve filmi kesebilen Printec Film Cutter bulunmaktadır.

Graphtec ile Printec arasındaki genel farklar nelerdir? Graphtec cihazlar genel olarak daha üst seviye cihazlardır, daha fazla sensörleri vardır daha komplike yazılımları bulunur. Örnek olarak bir Graphtec cihaza 50cm’lik malzeme takıp 60cm kesim işi gönderirseniz, cihaz ilk önce malzemeyi ölçüp sizi bu konuda uyarır. Printec cihazlarda ise maliyeti düşürmek amacı ile bu tarz sensörler yoktur. Oto kontrol daha azdır, kullanıcının doğru işi göndermesi gerekir. Graphtec’lerin çoğu servo motor kullanırken, Printec cihazlar Stepper motor kullanır. Servo daha yüksek hızlara çıkış imkanı sağlasa da bizim sattığımız kendi transfer kağıtlarımız ve tekstil folyolarımız zaten makinelerin en yüksek hızında kesilemediği için yine maliyetten tasarruf yapmak için bu yola gidilmiştir. Tekrar belirtiyoruz, belki piyasadaki her ürün için bu bilgiler geçerli olmasa da bizim satmış olduğumuz sarf malzemeleri keserken kalite ve hız olarak doğru kullanıldığında Printec ile Graphtec arasında önemli bir fark oluşmamaktadır. Diğer taraftan da ciddi bir maliyet farklı öne çıkar. Özellikle küçük ve orta ölçekli firmalara veya bu işe yeni başlayanlara Printec cihazlar daha uygun olmaktadır. Tabii bıçak ve diğer sarf malzemelerde de ciddi bir fiyat farkı mevcuttur.

Printec marka kesici plotter cihazlarının ithalatçısı Alfa Lazer Bilgisayar ve Büro Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi‘dir.