Sizlere güzel bir haberimiz var 🙂 Sattığımız bütün cihazlar üretim amaçlı olduğundan, hepsini kosgeb girişimci desteği kullanarak &75-%90 hibeyle alabiliyorsunuz. Tabii ki bu desteği almak için karşılamanız gereken bazı gereksinimler ve yapmanız gereken işlemler var. Sizin için bu yazıda bu işlemleri özetliyoruz.

Kosgeb desteği ile kendi transfer baskı işinizi nasıl kurarsınız?

Kosgeb desteğine kimler başvurabilir?

Başvuruyu yapabilmek için aşağıdaki şartları karşılıyor olmak gerekir:

  • Başvuran kişi son 3 sene içerisinde bir şirket ortağı veya sahibi olmamalıdır.
  • Kosgeb’in online girişimci eğitimini tamamlamış, sertifikasına hak kazanmış olmalıdır.
  • Eğitim sonrası bu kişi adına veya en az %50’si bu kişinin olacak şekilde yeni bir şirket kurulmuş olması gerekir.
  • Bu şirketin kuruluş tarihi başvurudan en fazla 1 sene önce olabilir.

Kosgeb girişimci desteğine nasıl başvurulur?

Demin bahsetmiş olduğumuz ön koşulları sağlayabilen girişimciler öncelikle bir iş planı hazırlar. Bu iş planında nasıl bir üretim yapacağını anlatması gerekir. Kosgeb kurulu niyetinizin gerçek olduğuna kanaat getirdiğinde desteğinizi onaylar.

3 farklı destek vardır. Teknoloji seviyesine göre 100.000 TL, 200.000 TL ve 300.000 TL’lik destek paketleri mevcuttur. Bizim sektörümüz yüksek teknoloji sayılmadığı için genellikle 100.000 TL destek paketinden yararlanabilir.

100.000 TL destek ne demektir? 100.000 TL + KDV’ye kadar olan cihaz alımlarında, ithal ürünlere net bedel üzerinden %75, yeri ürünlere ise %90 hibe desteği verilir. KDV’ye karışılmaz. Örnek vermek gerekirse 100.000 TL + KDV değerine ithal cihaz alırsanız, 75.000 TL’sini size kosgeb öder.

Kosgeb desteğini nerelerde kullanabilirim?

Bütün teçhizat için geçerli midir derseniz, sadece üretimle alakalı olan ürünlerde geçerlidir. Mesela araba alamazsınız. Ama bir DTF yazıcı, kesici plotter, transfer baskı presi, ve UV Yazıcı alabilirsiniz 🙂 Ayrıca bu destek paketine üretimle alakalı yazılımları da ekleyebilirsiniz. Fakat sarf malzemeler bu kapsama girmez.

Detaylı bilgi için destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir