Az ve orta adette ideal zıbın baskısı

Bebek zıbını üzerine transfer baskı yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Hem de neredeyse bütün transfer baskı tekniklerini kullanabilirsiniz. Tekstil folyosu, DTF, bas kes folyosu, DTG ve hatta bazı özel kağıt çeşitleriyle süblimasyon yazıcı kullanarak bile penye zıbına baskı yapabilirsiniz. Bizce az ve orta adet için en verimli teknikler ise tekstil folyosu ile transfer baskı ve DTF transfer baskı teknikleridir.

Aşağıdaki videomuzda en çok tavsiye ettiğimiz iki teknik hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca bu videolarda tanıttığımız ürünlerin bağlantılarını da vidonun altında tekrar paylaşıyoruz, dolayısıyla sitede aramadan kolayca ulaşabilirsiniz.

Zıbın üzerine baskı nasıl yapılır ve maliyet nasıl hesaplanır?

Tekstil folyosu ile transfer baskının avantajları

Her şeyden önce tekstil folyosu ile bebek zıbınına baskı yapmak çok kolaydır. Normal renkler dışında, neon renkler, simli, metalik, lümen, reflektif, kadife dokulu, kendinden kabaran gibi farklı efektler yapabilirsiniz. Videoda da esnek metalik serisinin gümüşünü zıbın üzerindeki “Lina” yazısında kullanıyoruz. Premium Flex‘in bayrak kırmızısını ve Flock Tekstil Folyosu‘nun siyahını “Hasan 23” yazısında kullanıyoruz.

Tekstil folyosunun yapabildikleri dışında kullanım ve yatırım açısından da büyük avantajları vardır. Kesim işlemini bir kesici plotter cihazı kullanarak yaparsınız. Maliyet olarak oldukça uygun olan bu cihazlar, aynı zamanda minimum bakım gerektirir. Sarf olarak sadece bıçak değiştirirsiniz. Kullanımı da oldukça kolaydır, istediğiniz vektörü hızlıca keserler. Çok komplike desenlerde ayıklamak sadece biraz vakit alabilir.

DTF transfer baskı tekniği ile zıbın baskısının avantajları

DTF bildiğiniz üzere en yeni piyasaya çıkmış olan transfer baskı tekniğidir. Popülerliği her geçen gün hızla artmaktadır. Vektörel şekiller yerine eğer raster imajları yani resimler kullanacaksanız bir yazıcıya ihtiyacınız olur. Penye üzerine transfer baskıda da bir çok farklı yazıcı çeşidi kullanılabilse de yatırım maliyeti, kullanım kolaylığı, baskı kalitesi ve dayanıklılık ve de maliyet gibi farklı kriterleri hesapladığınızda, DTF diğer tekniklere göre gerçekten farkla öne çıkar. DTF tekniğinde genel olarak özel bir DTF filmine, özel bir DTF pigment mürekkebi kullanarak, özel bir DTF yazıcı ile baskı yaparsınız. Sonrasında baskıyı DTF transfer tozu ile birleştirip, transfer presi yardımıyla kumaş üzerine aktarabilirsiniz.

Ayrıca DTF tekniği hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, sizler için özel hazırladığımız DTF bloğuna www.dtf.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir