Bez çantaya baskı yapmanın en kolay yolu lazer yazıcı transfer kağıdıdır

Bez çantaya transfer yaparken de hem en hızlı en de en ekonomik çözümü lazer yazıcı transfer kağıtları sağlar. Lazer yazıcı transfer kağıtları bütün tonerli yazıcılarda kullanılabilir. Lazer yazıcı nedir? Ev tipi masaüstü lazerjet yazıcılar, tonerli faks makineleri, fotokopi makineleri ve kopyalama merkezlerindeki dijital ofset yazıcıların hepsi lazer yazıcı grubundadır.

Açık renkli bez çantaya transfer baskı yapmak için hangi kağıdı kullanmalıyım?

Açık renkli çantalara teknik olarak bütün açık zemin transfer kağılarını kullanabilirsiniz.

Bez Çanta baskı iki çeşit

Açık renkli çantalarda en çok kullanılan kağıt Forever Classic+ Universal transfer kağıdı‘dır. Forever’ın en ekonomik kağıdı olan classic+ aynı zamanda da en kolay uygulanan kağıttır. Aynalı mod  (mirror mode) ile aldığınız çıktınızı direkt çantanın üzerine yerleştirip düz ısı presiyle 7 ila 15 saniye preslemeniz yeterlidir. Classic+’nın bir küçük dezavantajı vardır, o da kağıdın kapladığı alan kadar ince bir plastik katman aktarır. Fakat bu katman çok incedir ve zor gözükür.

Classic+ Universal Çanta Transfer Baskı İz
Classic+ Universal’in baskısız alanlarda bıraktığı iz

Büyük resimlerde çok rahatsız etmeyen bu iz eğer yazı yazıyor veya logo baskısı yapıyorsanız hoş gözükmeyebilir. İz kalmasın istediğiniz uygulamalarda ufak bir fiyat farkı vererek kendi kendini ayıklayan (self weeding) Shockline TopCut açık zemin transfer kağıdını kullanabilirsiniz. TopCut sadece tonerin yani baskının olduğu bölgelerde plastik aktardığı için etrafında hiç iz kalmaz.

Bez çantada iz bırakmadan baskı
Sadece tonerli aktarıp, iz bırakmayan transfer kağıdı – Shockline TopCut

Açık renk bez alışveriş çantasına transfer baskı uygulama videosu

Bez çantaya transfer baskı nasıl yapılır?

Metalik veya neon renklerle bez çantaya baskı yapabilir miyim?

Forever’ın Flex Soft No-Cut transfer kağıdını kullanarak her türlü çantaya metalik veya neon baskı da yapabilirsiniz. Bu kağıdın detaylarını aşağıda koyu renkli çantalara baskı kısmında bulabilirsiniz.

Koyu renkli çantalara transfer baskı yapabilir miyim?

Koyu renkli çantalara da transfer baskı yapmanız mümkündür. Açık renkli çantaların kağıtları daha kolay uygulanır ve daha ekonomiktir. Fakat koyu zemin transfer kağıtları ile yaptığınız baskılar gerçekten çok farklı ve çok güzel olur. Ürünün katma değerini oldukça artırır. Renkli çantalara baskı yapmak için 4 farklı teknik vardır.

Forever Flex Soft No-Cut Transfer Kağıdı

Flex Soft No Cut ile siyah çantaya transfer baskı

Rengi kağıttan alan, flex folyosunun yeni jenerasyonu Flex Soft No-Cut Transfer Kağıdı ile metalik ve neon renkler de dahil olmak üzere 20 farklı renkte baskı yapabilirsiniz. Sadece siyah çıktı alarak yapacağınız bu teknikte özel bir yazıcıya ihtiyacınız yoktur. Siyah beyaz bir tonerli yazıcı bile yeterli olur.

Beyaz Toner Transfer Kağıtları

Beyaz toner transfer kağıtları ile istediğiniz rengi ve deseni veya fotoğrafı koyu renkli kumaşlara da aktarabilirsiniz. 2 kağıttan oluşan bu sistemlerde a kağıdına baskı alır, b kağıdından tutkalı a kağıdına aktarır ve daha sonra da kumaşa aktarırsınız.

OKI CMYK renkli yazıcı ve TopColor Transfer Kağıdı

TopColor ile siyah bez çantaya transfer baskı
Shockline FC TopColor ile siyah bez çantaya transfer baskı

TopColor prensip olarak beyaz toner transfer kağıtları gibi çalışır fakat beyaz toner olmadığı için sadece CMYK ile yaratabileceğiniz renkleri aktarabilirsiniz. Hatta ufak bir de handikapı vardır. Toner yoğunluğu çok düşük renklerde kopmalar yaşanabilir. Dolayısıyla baskı yapacağınız rengin CMYK değeri 400 (100 + 100 + 100 + 100) üzerinden toplam minimum 120 olmasını tavsiye ederiz.

Bas-Kes Tarzı Koyu Zemin Transfer Kağıtları

Bu teknik renkli kumaşlar için olan klasik basıp, kesilip, ayıklanıp, bir transfer bantı yardımıyla kumaşa preslenen PU kağıtlardır. Diğer 3 alternatife göre daha plastik bir görünüme sahiptir ve çok daha kalın bir katman bırakır.

 

 

 

Bez çantaya transfer baskı nasıl yapılır?” yazısında 2 düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir