HP DesignJet Geniş Format Ofis, Üretim ve Grafik Yazıcıları

DesignJet yazıcılar kullanım alanına göre 3 kategoriye ayrılır: Ofis kullanımı, Üretim ve Grafik yazıcıları. Hepsi su bazlı mürekkep kullanmaktadır fakat modeline göre pigment veya dye mürekkep olarak farklılık gösterebilir. Kullandıkları malzemenin (rulo) genişliği 24″ (61 cm) ile 60″ (152 cm) arasında değişiklik gösterir. HP DesignJet mürekkep püskürtmeli yazıcılarla en çok kullanılan ürünler arasında kaplamalı kağıtlar (coated papers), fotoğraf kağıtları, yapışkanlı malzemeler, duratranslar ve dijital baskı kanvasları gelir. Bunlar dışında da kullanılan ürünler  tabii ki mevcuttur.

HP DesignJet geniş biçimli ofis yazıcıları

HP DesignJet OFFICE Printers T830Ofis yazıcıları daha çok profesyonel CAD ve GIS uygulamaları için kullanılır. Mimarlık bürolarının bir numaralı tercihidir. Genellikle 6 renk kartuş kullanırlar ve siyah mürekkep pigment, renkliler ise dye bazlıdır. Çizim ve projeleri hızlı bir şekilde basmaya yönelik üretilmişlerdir. Genel bilginin aksine bu yazıcılarla sadece kağıda çizim basmakla yetinmek zorunda değilsiniz. Dijital baskı kanvası ile tablo bile basabilirsiniz. Teknik olarak sitemizdeki bütün pigment mürekkep uyumlu ürünleri ve hatta dye mürekkep uyumlu ürünlerin tamamına yakınını bu yazıcı ile kullanabilirsiniz. Printec Online sitesinde bu tarz yazıcılarla üzerine baskı yapabileceğiniz 31 farklı çeşit ürün bulunmaktadır. Aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda bu ürünler otomatik olarak listelenir.

Printec Online sitesinde pigment ve dye mürekkeplere göre listelenmiş baskı malzemeleri

Ayrıca isterseniz her hangi bir ürün kategorisinde sağ bölümdeki filtreleme alanına (masaüstü sürümlerde geçerlidir, mobilde yoktur) dye ve pigmenti seçerseniz yine yazıcınızla uyumlu olan ürünlere erişebilirsiniz. Ofis tipi yazıcılar hangileri derseniz HP DesignJet T730, T790, T795, T830, T930, T1300, T1530, T2530 veya benzeri yazıcılar ofis tipi olarak kategorize edilir.

HP DesignJet geniş biçimli üretim yazıcıları

HP DesignJet Printers z6800 Üretim Yazıcısı Cropped

Üretim verimliliği için tasarlanmış, yüksek hızlı baskı baskı çözümleri sunan, pazar lideri teknolojiye sahip geniş biçimli DesignJet yazıcılarla işlerinizi rekor sürelerde teslim edebilirsiniz. AEC, CAD çizimleri ve yüksek kaliteli fotoğraflar, satış noktası uygulamaları, posterler, tuval üzerine uygulamalar, arkadan aydınlatmalı uygulamalar, afişler ve etkinlikler için ideal olan bu yazıcılar ofis yazıcılarına göre daha yüksek kalite ve performans sunar. Genellikle 6 veya 8 renk kartuş kullanırlar ve 152cm eninde malzeme kullanabilirler. Yüksek kalite için gerekli olan pigment mürekkep ile verimli baskı yapabilmek için Resin Coating (RC) denilen bir teknoloji ile üretilmiş kağıtları tavsiye ederiz. Bu kağıtlar çok canlı renkler için yüksek miktarda mürekkep kullanıldığında dahi anında kurur.

Üretim için üretilmiş yazıcılarla uyumlu ürünleri listelemek için mürekkep filtresinden pigmenti seçiniz. Özellikle fotoğraf baskılarında size 240g Satin Resin Coated Fotoğraf Kağıdını tavsiye ederiz.

Ayrıca bu yazıcılarla mükemmel ışıklı duratrans baskı da yapabilirsiniz. Z serisi HP geniş biçim yazıcılarla mükemmel ışıklı baskı yapmak için size pigment yazıcılar için premium duratransımızı öneririz.

Tablo reprodüksiyon baskılarınız için ise size %100 pamuktan üretilmiş, üzerinde mükemmel baskılara olanak sağlayan özel kaplaması (coating) bulunan dijital baskı kanvasımızı öneririz.

Üretim odakli HP yazıcılarından bazıları: HP DesignJet z6100, z6200, z6600, z6800, T3500, T7200

HP DesignJet yüksek etkili grafik veya profesyonel fotoğraf stüdyosu yazıcıları

Bir üst segmentte ise ülkemizde çok fazla kullanılmayan ama baskı kalitesi çok prefesyonel olan yazıcılar vardır. Bunların arasında da yine HP DesignJet Z2100, Z2600, Z3200, Z5200, Z5600, Z6600, Z6800, Z6, Z9

HP DesignJet yazıcılar hakkında daha detaylı bilgi için HP web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir