OKI Yazıcılarda Kağıt Profili Nereden Seçilir?

Bildiğini üzere tonerli lazer veya led yazıcıların çalışma mekaniği ısıtılan drum’ın üzerine yapışan tonerin kağıda aktarılması ile başlar. Sonrasında da bu toner, kağıt fuser dediğimiz fırınlama ünitesinden geçerken sabitlenir. Kağıdın baskı renklerinin doğru olup, tonerin de doğru ısıda sabitlenmesi için bir çok etken vardır. Bunlardan bazıları kağıdın kalınlığı veya nasıl bir malzemeden üretilmiş olduğudur. Plastik malzemelerin çoğu çok yüksek ısılarda eriyip deforme olabilir. Çok kalın malzemeleri ise düşük ısıdan geçirirseniz toner sabitlenmez ve tozlu kalır. Dolayısıyla yazıcıya kullandığınız, baskı yapacağınız ürünü tanıtmanız gerekir ki doğru hız ve ısıda çıktı alınabilsin. Tanıtma işlemi de kağıt profili kullanılarak yapılır.

Bir çok müşterimiz transfer kağıtlarına baskı yaparken basılacak kağıt profili ayarının nereden yapılacağını bulurken zorlandığını fark ettik. Biz de sizi uzun süreler boyunca aratmamak için ufak bir fotoğraflı yönerge hazırlamak istedik. Şimdi size göstereceğimiz ekran çıktıları Adobe Acrobat Reader programından çıktı alırken OKI marka c531dn renkli CMYK lazer yazıcı ayarlarından alımıştır ama prensip olarak bütün OKI yazıcıların benzer menüleri bulunmaktadır. Eğer bu yazıcıyla ilgileniyorsanız bir yeni modeli olan OKI c532dn Renkli LED Yazıcıyı buraya tıklayarak edinebilirsiniz.

1. Yazıcı seçiminin yanındaki özellikler butonuna tıklayınız

OKI c532dn Kağıt Profili Ayarı 01

2. Üst kısımdaki sekmelerden Kağıt/Kalite yazanı seçiniz ve aşağıdan Gelişmiş seçenekler butonuna basınız

OKI c532dn Kağıt Profili Ayarı 02

3. Belge Seçenekleri -> Yazıcı Özellikleri -> Media Type bölümünden istediğiniz kağıt profilini seçebilirsiniz.

OKI c532dn Kağıt Profili Ayarı 03

Eğer c500, c600 veya c800 serisi bir OKI yazıcınız varsa ve transfer baskı yapıyorsanız size koyu renkli kumaşlar için Shockline FC TopColor transfer kağıdını şiddetle öndeririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir